O mnie

***EN

Jadwiga Jaśkowiak

Jadwiga Jaśkowiak (z domu Mitura)

Urodziłam się w małej, ale pięknie położonej w dorzeczu Tyśmienicy i Wieprza, lubelskiej wiosce Pożarów k/Kocka. Tam kształtowała się moja wrażliwość, rozwijana po przeniesieniu się rodziny do Lublina. W szkole średniej zetknęłam się z polonistką, która zaszczepiła we mnie miłość do literatury pięknej i twórczego życia.

Ukończyłam studia Ekonomiczne na UMCS, Podyplomowe Studium Malarstwa i Podyplomowe Studium Grafiki Wydawniczej na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie, oraz Podyplomowe Studium Filozofii i Etyki na KUL w Lublinie.

Studia filozoficzne oswoiły mnie z metafizyką, pozwoliły otworzyć się na szeroko pojętą filozofię życia, duchowość, jogę. Posiadam dyplom nauczyciela Vedic Art – sztuki malarstwa intuicyjnego, opartej na zasadach zaczerpniętych ze starożytnych Wed, znanych już dziś tylko mędrcom Wschodu i joginom. Zbliżyłam się do tej wiedzy w czasie licznych podróży, zwłaszcza do Indii. Poznałam też Grecję, Włochy, Egipt i Bali.

Jadwiga Jaśkowiak_

W Oficynie wydawniczej STON2 w Kielcach wydałam album poezji i malarstwa Wypełnione światłem, opowiadania To zdarzało się w piątekIt would happen on friday, oraz dwujęzyczny poemat pt. Kosmogonia miłości, wyróżniony nagrodą Świętokrzyskiego „Gustawa 2013” w dziedzinie „Poezja”.

W Wydawnictwie PLIHYMNIA Sp. Z o.o. w Lublinie ukazały się moje kolejne dwa tomiki poetyckie Obrazy w szybie i Kwadratura słów. Swoje wiersze drukuję w almanachach Oficyny Konfraterni Poetów w Krakowie.


Serdecznie zapraszam do obejrzenia Strony
Jadwiga Jaśkowiak