Archiwum

A r c h i w u m


unnamed (1)
unnamed
unnamed (1)

2014_10_28-GONGI-1

2014_10_28-GONGI-2

INSIDE-OUT Sławomir Sówka
 
Fundacja Mars, Wenus i Zdrowie

unnamed (1)NIEZWYKŁE WYDARZENIE !

Salon Literacko Artystyczny Jadwigi Jaśkowiak

ZAPRASZA

28 października 2014 r., wtorek, godz. 18.00,

Dom Kultury LSM, ul. K.Wallenroda 4a, Lublin,(sala teatralna)

na Koncert Gongów

gra zespół PIĄTY ŻYWIOŁ w składzie:

Bogdan Halicki – instrumenty perkusyjne

Izabela Wołowiec – gongi
Sławomir Sówka – gongi, konchy, drumle, śpiew alikwotowy

Piąty Żywioł łączy wielorodny świat dźwięku gongów, ich uniwersalność i wielowarstwowość ze sztuką śpiewu alikwotowego, rytm z atonalnością i archaicznymi odgłosami przyrody. W efekcie wyłania się nowa forma syntonii muzyki, unikalna i otwierająca nowe przestrzenie wyobraźni i wrażliwości. Jest konkretna ale również spontaniczna, jasna i pełna emocji, estetyczna, wirtuozerska i przekraczające granice gdyż rodzi się z intuicyjnej radości grania….

Niepowtarzalny nastrój koncertu tworzy niezwykła „magia” oraz energia muzyki, odczuwana przez słuchaczy zarówno mentalnie jak i fizycznie (rodzaj Mind Spa).

Zapraszamy do niezapomnianej dźwiękowej podróży!


 

2czerwcasaSALON LITERACKO ARTYSTYCZNY JADWIGI JAŚKOWIAK

ECHO SPOTKANIA Z PISARZEM WŁODZIMIERZEM KŁACZYŃSKIM

2 czerwca 2014 r. gościem Salonu Literacko Artystycznego Jadwigi Jaśkowiak był powieściopisarz, dramaturg i scenarzysta, absolwent Wydziału Weterynaryjnego na Akademii Rolniczej w Lublinie, obecnie mieszkaniec Mielca, pan Włodzimierz Kłaczyński.

Laureat nagród: „Profili” za „Wronie Pióra”, Nagrody im. Juliana Przybosia przyznanej przez Wojewodę Rzeszowskiego za „Popielec” oraz Nagrody im. Witolda Hulewicza (2013)za całokształt twórczości. Autor książek: „Wronie pióra”, „Anioł się roześmiał, „I pies też człowiek”, „I kot ma duszę”. Pięciotomowej epopei „Miejsce” i powieści „Zasiek polski”, powieści radiowej „Skorpionada” oraz sztuk teatralnych „Oficyna”, „Placówka” i scenariusza filmowego powieści „Anioł się roześmiał”. Chociaż nie są to powieści autobiograficzne, zawierają mnóstwo epizodów z jego dzieciństwa. Także epizodów z okresu pracy w charakterze wiejskiego weterynarza zmagającego się z trudami funkcjonowania w warunkach pozbawionych podstawowych zdobyczy cywilizacji, jak chociażby światła. Pan Włodzimierz wspominał niektóre z tych dramatycznych zdarzeń ukazując ich wpływ na własną twórczość, a zaproszeni goście z zainteresowaniem słuchali. Po zakończeniu części oficjalnej z Sali teatralnej przenieśliśmy się do bardziej kameralnych warunków kawiarni DK LSM, gdzie przy lampce wina pisarz szczególną uwagą objął uczestników spotkana, którzy chcieli usłyszeć jeszcze więcej szczegółów dotyczących rzeczywistości opisanej w powieściach . Wzruszające było także spotkanie „ po latach” z kolegami ze studiów .

Niewątpliwą atrakcją i ozdobą wieczoru był występ uczennic Szkoły Muzycznej I i II st. im. Karola Lipińskiego, współpracującego z Lubelskim Oddziałem Chórów i Orkiestr prowadzonego przez prof. Tadeusza Rokickiego.

Możliwość jednoczesnego goszczenia w progach Salonu wielu znakomitych osób, była dla mnie, jako gospodyni spotkania i zaszczytem i wyzwaniem. Serdecznie Wszystkim Państwu dziękuję i zapraszam do Salonu po wakacjach.

Jadwiga Jaśkowiak
w ramach Salonu Literacko Artystycznego Jadwigi Jaskowiak.

P.S. Oto kilka zdjęć ze spotkania z p. Włodzimierzem Kłaczyńskim, które odbyło się 2 czerwca 2014 r.

 


SALON LITERACKO ARTYSTYCZNY JADWIGI JAŚKOWIAK
Zaprasza
2 czerwca 2014 r. (poniedziałek)

na spotkanie z pisarzem, laureatem nagród: „Profili” za „Wronie pióra”, nagrody im. Juliana Przybosia przyznanej przez Wojewodę Rzeszowskiego za „Popielec” oraz nagrody im. Witolda Hulewicza (2013) za całokształt twórczości.
WŁODZIMIERZEM KŁACZYŃSKIM

wkmale
temat spotkania:
Zobaczyć rzeczywistość
miejsce:
Dom Kultury LSM, Lublin, ul. Wallenroda 4a
2 czerwca 2014 r. 2014 r. (poniedziałek), godz. 18.00
sala widowiskowa DK LSM
Wstęp wolny

 

2czerwcasa

2014_06_02-WLODZIMIERZ-KLACZYNSKI_21-1

2014_06_02-WLODZIMIERZ-KLACZYNSKI_21-2Spotkanie z poetą Janem Rychnerem i muzykiem Mariuszem Krakowskim.

           Dnia 11 marca 2014 roku, odbyło się kolejne spotkanie poetyckie w ramach Salonu Literacko Artystycznego Jadwigi Jaśkowiak, w DK LSM w Lublinie. Tym razem gościem Salonu był Jan Rychner, poeta, muzyk, animator kultury, prozaik. Chociaż od lat mieszka w Warszawie, mówi o sobie „Lubelak, Lublinianin”, urodził się bowiem i dorastał w Lublinie. Podczas spotkania, wielokrotnie z sentymentem ale i nutą goryczy, wspomniał dzieciństwo i młodzieńcze lata spędzone w dzielnicy Bronowice, w najbliższym sąsiedztwie obozu zagłady na Majdanku. Owe czasy, opisał w swojej książce prozatorskiej, do której często nawiązywał. Poeta, sam czytał wiersze z tomu „Rosa erotica ”, a na keyboardzie grał Mariusz Krakowski, muzyk z Warszawy, który skomponował muzykę do części utworów. Mam nadzieję, że nie tylko ja odczułam magiczną atmosferę tego wieczoru. Serdecznie dziękuję wszystkim przybyłym do Salonu.


Gospodyni Salonu Jadwiga Jaśkowiak

P.S. Oto kilka zdjęć ze spotkania w DK LSM w Lublinie.

 

1

2014_03_11-JAN-RYCHNER2-(1)2-1

2014_03_11-JAN-RYCHNER2-(1)2-2

 
2

JAN-RYCHNER-ZAPROSZENIE-male
 Salon Literacko–Artystyczny Jadwigi Jaśkowiak
Zaprasza

11 marca 2014 r.( wtorek ), godz. 18.00 na niezwykłe spotkanie z warszawskim poetą urodzonym w Lublinie, Janem Rychnerem muzykiem, animatorem kultury, członkiem II WO SAP) i promocję tomu wierszy poety „Rosa Erotica”. Spotkanie z udziałem muzyka i kompozytora z Warszawy, Mariusza Krakowskiego.

Temat spotkania: „Poezja – miłość po tamtej stronie dnia”

Miejsce spotkania:
Dom Kultury LSM, Lublin, ul. K. Wallenroda 4a, Sala kameralna, Wstęp wolny.


Gospodyni Salonu
Jadwiga Jaśkowiak


 

Otwarcie Salonu literacko-artystycznego Jadwigi Jaśkowiak
www.agniart.pl
www.domkulturylsm.pl


Dnia 11 lutego 2014 r.
w Domu Kultury LSM odbyło się uroczyste
otwarcie

Salonu literacko – artystycznego Jadwigi Jaśkowiak

Wydarzeniem inaugurującym działalność Salonu było
spotkanie poetyckie z

Alicją Patey – Grabowską – Steffen

Otwarciu towarzyszyły dźwięki muzyki klasycznej Vivaldiego, które z obrazami Jadwigi Jaśkowiak
rozpiętymi na sztalugach – tworzyły swoiste tło spotkania. To podwójne wydarzenie: otwarcie Salonu
Literacko – Artystycznego oraz Duchowa Uczta z Alicją Patey-Grabowką uczczono lampką wina w sali
kawiarnianej DK LSM, na którą zaproszeni zostali wszyscy Goście Salonu. W przyjaznej atmosferze można
było porozmawiać z poetkami.

Zapraszam do obejrzenia kilku zdjęć ze spotkania inaugurującego działalność Salonu Literacko-
Artystycznego.

Gospodyni Salonu
Jadwiga Jaśkowiak

OTWARTY

Otwarcie Salonu literacko-artystycznego Jadwigi Jaśkowiak
www.agniart.pl
www.domkulturylsm.pl

_   Pisze, maluje, podróżuje. Jadwiga Jaśkowiak ( z domu Mitura) urodziła się w małej ale pięknie położonej w dorzeczu Tyśmienicy i Wieprza, lubelskiej wiosce Pożarów koło/Kocka. Absolwentka Wydziału Ekonomicznego UMCS w Lublinie, Podyplomowego Studium filozofii i etyki KUL. Związana z TPSP w Lublinie.

   Studia filozoficzne, oswoiły ją z metafizyką, pozwoliły otworzyć się na szeroko pojętą filozofię życia. Zwiedziła kraje Europy, Afryki, Azji. Jako doskonały obserwator rzeczywistości, uczucia i emocje wyraża pędzlem, i piórem.

   Debiutowała w „Świętokrzyskim Kwartalniku Literackim” (2011, nr 1-4). W 2012 r. wydała tom wierszy „Wypełnione światłem”, zbiór opowiadań „To zdarzało się w piątek”, a w 2013 r. poemat „Kosmogonia miłości” w Oficynie wydawniczej „STON 2” w Kielcach. Wiersze drukuje w almanachach, np. krakowskiej Oficyny Konfraterni Poetów, czasopismach, m.in. „Świętokrzyskim Kwartalniku Literackim”.

Dom Kultury LSM
ul. Konrada Wallenroda 4a, 20-607 Lublin
11 lutego 2014 (wtorek)
godz. 18.00, sala widowiskowa DK LSM

Zapraszamy2014_02_11-Alicja-Patey_Grabowska1-(1)-1
2014_02_11-Alicja-Patey_Grabowska1-(1)-2


Wieczór poezji z Jadwigą Jaśkowiak w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie 7 stycznia 2014 r.Fot. Alicja Buczek

Zaproszenie

Zapraszamy do obejrzenia: w atmosferze poezji i malarstwa, czyli spotkanie autorskie Jadwigi Jaśkowiak w kazimierskiej i nałęczowskiej bibliotece 1 i 5 sierpnia 2013 r.

Oto kilka zdjęć z wieczoru autorskiego, na którym Jadwiga Jaśkowiak promowała swoje najnowsze książki: zbiór opowiadań „To zdarzało się w piątek”, oraz poemat „Kosmogonia miłości”.

Zapraszamy do obejrzenia: spotkanie autorskie 21.11.2013 w DK LSM

1

2

ZAPROSZENIE 21

AKANT

Promocja książki „To zdarzało się w piątek”

Promocja poematu „Kosmogonia miłości”